Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej uprawnia do bezpłatnego parkowania na miejscach postojowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.W przypadku braku wolnych, wyżej wymienionych miejsc, posiadacze karty parkingowej parkując na innych miejscach postojowych w SPP zobowiązani są uiszczać opłaty za parkowanie na ogólnych zasadach.
W przypadku gdy parkomat nie działa, opłatę za postój należy wnieść w najbliższym, czynnym urządzeniu. Prosimy również o poinformowanie naszych pracowników o tym fakcie – dane do kontaktu znajdują się na każdym prakomacie w elbląskiej SPP. Każde urządzenie posiada swój indywidualny numer, umieszczony na płycie czołowej w górnym prawym rogu.
W razie nieuiszczenia opłaty za parkowanie pojazdu na MP w SPP pobiera się opłatę dodatkową w wysokości 50,00 zł. W przypadku uiszczenia opłaty w przeciągu 7 dni od dnia wystawienia zawiadomienia opłata jest pomniejszona o 40% (co stanowi 30 zł). Opłatę uważa się za wniesioną prawidłowo w przypadku uznania rachunku bankowego Zarządzającego SPP kwotą wskazaną w zdaniu poprzedzającym w ww. terminie.
Anulowanie opłaty dodatkowej może nastąpić w przypadku okazania w biurze SPP biletu parkingowego zakupionego w parkomacie w czasie nie przekraczającym 5 minut od wystawienia zawiadomienia (na druku zawiadomienia znajduje się data i godzina kontroli).
Bez konieczności posiadania drobnych możesz parkować również z aplikacjami mobilnymi – dostępne w elbląskiej SPP to:
Jeżeli po wniesieniu opłaty za postój przekroczony został czas parkowania, w tym samym dniu w Biurze SPP można uzupełnić opłatę za parkowanie – wartość tej opłaty jest liczona w pełnych godzinach od momentu utraty ważności biletu parkingowego do godziny dokonania wpłaty w Biurze Strefy.
W przypadku wpłaty w najbliższym dniu roboczym po otrzymaniu zawiadomienia, wartość opłaty liczona jest od momentu utraty ważności biletu parkingowego do godziny obowiązywania SPP w danym sektorze.
Opłatę za parkowanie można wnosić zdalnie, czyli bez konieczności powrotu do parkomatu i zaparkowanego samochodu, za pomoca telefonu komórkowego poprzez system moBILET – sprawdź to wygodne i nowoczesne rozwiązanie na www.mobilet.pl.
1) okazania w biurze SPP biletu parkingowego zakupionego w parkomacie w czasie nie przekraczającym 5 minut od wystawienia zawiadomienia;
2) po przekroczeniu czasu opłaconego parkowania, opłacenia w dniu wystawienia zawiadomienia lub w przeciągu 7 dni: kwoty stanowiącej wartość opłaty za przedłużone parkowanie, zgodnie z cennikiem SPP, liczonej w pełnych godzinach od momentu utraty ważności biletu parkingowego do godziny dokonania wpłaty w Biurze Strefy Płatnego Parkowania. W przypadku wpłaty dokonanej w dniach następnych czas liczony jest od momentu utraty ważności biletu parkingowego do godziny pobierania opłat w danym sektorze w dniu wystawienia zawiadomienia. W przypadku braku dokonania dopłaty w ciągu 7 dni zawiadomienie będzie traktowane jako nieopłacone. W przypadku przekroczonego czasu parkowania niezbędne jest okazanie w BSPP biletu parkingowego, którego czas ważności został przekroczony.
3) okazania ważnego identyfikatora „M” lub abonamentu (z wyłączeniem abonamentu typu „O” na okaziciela), uzyskanych przed wystawieniem zawiadomienia o opłacie dodatkowej;
4) okazania ważnej karty parkingowej, w sytuacji parkowania pojazdu na wyznaczonym miejscu dla osób niepełnosprawnych;
5) wystawienia w danym dniu kolejnego zawiadomienia o nałożeniu opłaty dodatkowej w czasie nie przekraczającym 4 godzin od wystawienia poprzedniego zawiadomienia.
Tak – w przypadku wszystkich opłat związanych ze Strefą Płatnego Parkowania, abonamenty SPP, a także za biletów komunikacji miejskiej i doładowania elektronicznej portmonetki na Elbląskich Kartach Miejskich, można wnosić opłaty za pomocą bankowych kart płatniczych.