Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
wersja tekstowa           |             Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu w elbląskiej komunikacji miejskiej - 16 - 22 września 2            |             Od 1.09.2021 - koniec objazdu na liniach nr 15, 16, 22 i 23            |             Od 1.09.2021 - wznowienie funkcjonowania linii nr 5 i korekty w rozkładzie jazdy linii nr 12            |             Ogłoszenie o pracy            |             BILETOMATY WE WSZYSTKICH AUTOBUSACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ELBLĄGU


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu w elbląskiej komunikacji miejskiej - 16 - 22 września 2021 Od 1.09.2021 - koniec objazdu na liniach nr 15, 16, 22 i 23 Od 1.09.2021 - wznowienie funkcjonowania linii nr 5 i korekty w rozkładzie jazdy linii nr 12 Ogłoszenie o pracy BILETOMATY WE WSZYSTKICH AUTOBUSACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ELBLĄGU

BILETOMATY WE WSZYSTKICH AUTOBUSACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ELBLĄGU

Biletomaty umożliwiają zakup biletów jednorazowych normalnych i ulgowych dla strefy I (miejskiej) oraz strefy II (podmiejskiej). Co ważne – bilety te można zakupić jako skasowane lub nieskasowane, tak aby mieć zapas na kolejne przejazdy. Obsługa urządzeń nie jest skomplikowana i odbywa się głównie za pomocą dotykowego ekranu zlokalizowanego w górnym lewym rogu urządzenia.
ZKM w Elblągu przygotował krótki film instruktażowy:
Biletomaty w pojazdach umożliwiają dokonywanie płatności jedynie za pośrednictwem kart płatniczych (zbliżeniowo lub za pomocą terminala z klawiaturą). Po wykonaniu transakcji, zgodnie z życzeniem pasażera urządzenie wydrukuje potwierdzenie transakcji.
W zależności od typu autobusu, biletomaty umieszczone są w przedniej lub środkowej części danego pojazdu.
Przypominamy jednocześnie o biletomatach STACJONARNYCH:
1. na Placu Słowiańskim;
2. przy centrum handlowe Ogrody;
3. przy parkingu SPP przed dworcem PKP (biletomat i jednocześnie parkomat);
4. na przystanku tramwajowym przy Al. Grunwaldzkiej (w kierunku do centrum miasta);
3. na pętle autobusowej przy dworcu.
Biletomaty STACJONARNE umożliwiają zakup biletów jednorazowych, okresowych oraz doładowań elektronicznej portmonetki EKM.
Biletomaty STACJONARNE przyjmują płatności kartami płatniczymi i gotówką (z opcją wydawania reszty).
WSZYSTKIE biletomaty posiadają dotykowe ekrany na których wyświetlane są wszelkie niezbędne informacje związane z transakcjami.